මොකක්ද මේ Online Gem Shop එකක් කියන්නේ?

මොකක්ද මේ Online Gem Shop එකක් කියන්නේ? කොහොමද තමන්ටම කියලා Online Gem Shop එකක් හදාගන්නේ? ඒකෙන් කොහොමද වෙනත් රටක හෝ වෙනත් තැනක ඉන්න කෙනෙක්ට අපි ළඟ තියෙන මැණික් එකතුව හරියට පෙන්වන්නේ? Online මැණික් විකුණන්න ඉංග්‍රීසි දැනුම අවශ්‍යමද? මේ වසංගත කාලයේදී අපි මැණික් ව්‍යාපාරය ජයගත්තේ කොහොමද? මොකද පහුගිය කාලයේ ඇති වුන තත්ත්වයත් එක්ක අපේ සියලුම ව්‍යාපාර වහන්න වුණත් අන්තර්ජාලය ගැන විශ්වාසය තියපුනිසා අදටත් අපි කාගෙන්වත් උදව් උපකාර බලාපොරොත්තු නොවී තමන්ගේම උත්සහයෙන් ජීවත් වෙනවා. ඉදිරියටත් කිසිදු රජයකින් හෝ ආයතනයකින් අපේ ප්‍රශ්න වලට උත්තර හම්බ වෙනකම් බලන් හිටියොත් අපෙත් කෙස් ටික පැහිලා මැරිලා යන එක තමයි වෙන්නේ. ඒක නිසයි මම පහුගිය කාලේ ගොඩක් අයට නොමිලේ පොත් බෙදලා දුන්නේ.දැණුම තමයි අන්තිමට අපිට පිහිට වෙන්නේ. ඉතින් Online Trading කියලා දෙන්න අපි මේවා කරල ඉන්නම ඕන නිසයි කාලයක් සද්ද නොකර හිටියේ. දැන් වඩාත් හොද අත්දැකීම් එක්කම ඔයාලට මේක හොදට පැහැදිලි කරලා කියලා දෙන්න පුළුවන් පහුගිය මාස 18 ම අපි වැඩ කළේ online. මොකද උදාහරණයක් විදිහට ගත්තොත් මම සංචාරක සමාගම් සිය ගණනක් එක්ක රට හොඳට තිබෙද්දී වැඩ කරා. නමුත් අද තත්ත්වය ඔයාලට අමුතුවෙන් කියන්න ඕන නැහැනේ. ඒ වගේම තමයි මේ අවස්ථාවේ අපෙන් වැඩිපුරම ඉගෙනගන්නේ විදේශිකයන් සහ විදෙස්ගත අය. එයාලා පතලක්වත් දකින්නෙ නැතිව, රළු මැණික් ගැන දන්නෙවත් නැතුව අන්තර්ජාලය හරහා ඉගෙනගෙන අන්තර්ජාලයෙන්ම හොඳට හම්බ කරනවා. මේ යන විදිහට රට කොයි වෙලේ අරියිද වහයිද කියලා බල බල බයෙන් ඉන්න අවශ්‍යතාවයක් නෑ එතකොට. ලංකාවේ ඉතින් ප්‍රවෘත්ති හා සමාජ මාධ්‍යයේ තියෙන කුණු කන්දල් ටික ඔලුවට දාගෙන නිදාගන්න ඉන්න පිරිස ඇහැරවන්න අමාරුයි කියලත් මම දන්නවා. නමුත් ඔයත් වෙනස් විදියට හිතන කෙනෙක් නම්, කල්පනා කරලා බලන්න ඩුබායිවල මේ වෙලාවේ ලෑස්තිවෙන්නෙ ජාත්‍යන්තර ප්‍රදර්ශනයක් තියන්න. ඇයි ඒයාල එහෙම හිතලා වැඩ කරන්නේ? මොකද බහුතරයක් සෘණාත්මකව හිතද්දි කීප දෙනෙකුට ධනාත්මකව හිතලා ඉක්මනින්ම සාර්ථක වෙන්න පුළුවන්. අන්න ඒකයි මැණික් ව්‍යාපාරය තුළත් දහස් ගණනකට වඩා සිටින ව්‍යාපාරිකයන් අතරින් සියයකටත් අඩු පිරිසක් අතර මුදල් ටිකයි, හොදම මැණික් ටිකයි බෙදිල යන්නෙ. ඔයාලා ධනවතුන් වගේ හිතන්න ගත්ත දවසට තේරෙයි ඔයාටත් ඒක කරන්න පුළුවන් කියලා. අනිත් අයට තියෙන සල්ලි වලට හැබැයි ඉරිසියා කරන්න නම් එපා. මුදල් වලට ගරු කරන්න. හරි අපිට ඉතින් ඒ දේවල් වෙනස් කරන්න බැහැනේ, නමුත් අපිට වෙනස් වෙන්න පුළුවන්. ඔයාලටත් ජාතික මැණික් හා ස්වර්ණාභරණ අධිකාරියේ බලපත්‍රයක් තිබෙනවා නම්, තමන්ගේම කියලා මැණික් ගල් දහයකට වඩා සහතිකත් එක්ක තියෙනවා නම්, මම කැමතියි ලංකා රත්න විද්‍යා ආයතනය වෙනුවෙන් මෙන්ම තරුණ මැණික් වෘත්තිකයන්ගේ සංගමය වෙනුවෙන් දැනට මැණික් ව්‍යාපාරය නිරතවන දහදෙනෙකුට සම්පූර්ණයෙන්ම නොමිලේ Online Gemshop එකක් හදාගෙන ජාත්‍යන්තර වෙළෙඳපොළට නැතිනම් අවසාන පාරිභෝගිකයාට මැණික් විකුණලා විශාල ලාභයක් ගන්න ආකාරය කියලා දෙන්න. පහත තිබෙන අයදුම්පත සම්පූර්ණ කරලා අපිට එවන්න. https://forms.gle/zrys2Q3wSUSXUueeA ඔයාලටත් සමාජය දියුණුවීම ගැන, නැතිනම් මැණික් ව්‍යාපාරය දියුණු වෙනවා දකින්න කැමැත්තක් තිබෙනවා නම් මෙම පෝස්ට් එක අවශ්‍ය අයට share කරලා දැනුම් දෙන්න. මැණික් හා ස්වර්ණාභරණ ව්‍යාපාරයට උදවු telegram සමූහයට පහතින් එක්වන්න. https://t.me/joinchat/U7Wo0B4Rv1LdO6Z8 අපිට හැමෝම හදන්න බැරිවෙයි.නමුත් පුළුවන් කට්ටියට උදව් කරනවා. කලිනුත් කරා ඉදිරියටත් එහෙමයි. සියලු දෙනාට ජය වේවා!!!. තෙරුවන් සරණයි!!! Article Prepared by : සම්පත් සමරසේකර Sampath Samarasekara Chairman: Gemological Institute of Ceylon Chairman: Youth Gem Professionals Association Chairman: Sampath Gems Director: Ceylon Sapphire Gems and Jewels Director: Ceylon Gem Fair International Chairman: Nanosoft Web Develop Company Direct WhatsApp: https://wa.me/message/2A4AUALYVQWRA1 Websites : www.giceylon.com www.bluesapphire.lk www.gemluck.com www.ceylongemfair.com Join with Gem and Jewellery Business Help and Discussion Group on Telegram : https://t.me/joinchat/Q5cLnxilNw4xAr8T3TumfA All images and text content Copyrighted ©️[learn_press_profile]